360 Derece (Panoramik) Fotoğraflar Nedir?

   Tarihi 1843 yılına kadar dayanan bir teknikle çekilen bu fotoğraflar oldukça geniş bir alanın tek karede gösterilmesi ve çok daha işlevsel bir gösterim malzemesi olarak kullanılırlar. Özellikle son yıllarda teknolojinin de ilerlemesi ile Oteller, Kongre Salonları, Müze vb. turistik ve büyük toplantıların yapıldığı alanların ziyaret edilmesinden önceki gösteriminin yapılmasında yaygın bir araç oldular.

Panoramik fotoğraflarla yapılan sanal sunumlarda, istenen alanların gösterilmesi için gerekli yazılımların birleştirdiği bu resimlerle, ziyaretçinin kendini mekanda gibi hissetmesi sağlanmakta ve istenen alanlara geçişler sanal kapılarla -panorama arası geçiş kapıları- yapılmaktadır. Bunu işi gene gerekli yazılımlar sağlar ve böylece gezilmesi istenen yerler binlerce kilometre ötede bulunan ziyaretçi için bile sadece bir tık ötede olur.

Sanal turların alt yapısı Flash ile kurulduğundan, bir video gibi çok büyük yer kaplamadığından gezilmesi ve gerek internet üzerinde, gerekse bir İnteraktif CD üzerinde barındırılması çok kolaydır.

 

Ziyaretçiler

mod_vvisit_counterBugün9
mod_vvisit_counterDün31
mod_vvisit_counterBu Ay467
mod_vvisit_counterGeçen Ay764
mod_vvisit_counterToplam54559